Lidhje

Haradinaj dhe Feith debatojnë për zgjedhjet


Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës Ramush Haradinaj tha sot se shtyrja e zgjedhjeve të përgjithshme për vitin 2011 ishte vendim i gabuar, por pranoi se është vështirë të ndryshohet ky vendim. Ai i bëri këto komente pas takimit më shefin e zyrës civile ndërkombëtare në Kosovë Pieter Faith, dy ditë para mbledhjes së radhës së Grupit Drejtues Ndërkombëtarë për Kosovën i cili pritet të debatojë edhe mospajtimet rreth zgjedhjeve në Kosovë.

XS
SM
MD
LG