Lidhje

Amb. amerikan në Shkup takohet me kandidatët për prefekt komunash


Ambasadori amerikan në Maqedoni Philip Reeker po u përcjell këto ditë autoriteteve të Shkupit, drejtuesve politikë dhe kandidatëve për zgjedhjet presidenciale dhe vendore, mesazhin e presidentit amerikan Barak Obama dhe sekretares Hilari Klinton për një proces të drejtë dhe demokratik të zgjedhjeve në Maqedoni. Ambasadori Reeker tha sot se nuk duhet të ketë hapsirë për kërcënime dhe frikësime në këtë fushatë dhe votuesit duhet të lihen të votojnë ashtu siç dëshirojnë.

XS
SM
MD
LG