Lidhje

Maqedoni: Intervistë me kandidatët shqiptarë për president


Më 22 mars në Maqedoni zhvillohen zgjedhjet presidenciale dhe vendore. Për postin e presidentit garojnë 7 kandidatë, mes tyre tre përfaqësues të partive politike shqiptare. Çfarë alternativash ofrojnë ata dhe cilat janë shanset e tyre për t’u zgjedhur?

Në ditët në vazhdim Zëri i Amerikës do t’ju sjellë intervista me kandidatin e Bashkimit Demokratik për Integrim Agron Buxhaku,

me kandidaten e Partisë Demokratike Shqiptare, Mirushe Hoxha

dhe me kandidatin e partisë Demokracia e Re, Imer Selmani.

XS
SM
MD
LG