Lidhje

Z. Agron Buxhaku kandidat i BDI-së  për president të Maqedonisë


Agron Buxhaku, kandidat për president të Maqedonisë, nga radhët e Bashkimit Demokratik për Integrim thotë se angazhohet që dy komuntetet më të mëdha në vend (maqedonasit dhe shqiptarët) ta mbështesin njëri tjetrin dhe jo njëri të ndjehet më inferior (i ndënrenditur) ndaj tjetrit. Në një intervistë me Zërin e Amerikës ai flet për motivet që e kanë shtyrë të hyjë në këtë garë, pastaj për Marrëveshjen e Ohrit, për cështjen e emrit të Maqedonisë, dhe të tjera, ndërkohë që është i bindur se zgjedhjet do të jenë të ndershme dhe të drejta.

XS
SM
MD
LG