Lidhje

25 të vdekur në një sulm vetëvrasës në Bagdad


Zyrtarë irakianë thonë se nga një sulm vetëvrasës në Bagdatin verilindor humbën jetën të paktën 25 persona dhe 50 të tjerë u plagosën.

Policia tha se autori i sulmit të sotëm vuri në shënjestër një ceremoni varrimi në qytetin Jalawla të provincës Diyala.

Po sot më parë, policia irakiane njoftoi se nga shpërthimi i një bombe në pjesën perëndimore të kryeqytetit u vranë të paktën 8 veta dhe u plagosën 16 të tjerë.

Shpërthimi i sotëm në një stacion autobuzi në distriktin Abu Ghraib është i dyti i madh në atë zonë në dy javët e fundit.

Më 10 mars, autori i një sulmi vetëvrasës hodhi veten në arë në një treg të distriktit Abu Ghreib, duke vrarë 33 njerëz, mes tyre udhëheqës fisnorë, zyrtarë të sigurimit dhe gazetarë. //ad//

XS
SM
MD
LG