Lidhje

Intervistë me Ministrin e Jashtëm të Kosovës Skënder Hyseni


Ministri i jashtëm i Kosovës Skënder Hyseni vazhdon vizitën e tij në Nju Jork ku dje mori pjesë në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit ku u diskutua për situatën në Kosovë. Në programin televiziv Ditari, Zëri i Amerikës zhvilloi një intervistë me zotin Hyseni i cili komentoi për gjendjen në Kosovë 10 vjetë pas ndërhyrjes së Natos dhe angazhimin për bashkëpunimin me Beogradin në pozita të barabarta, si dy shtete sovrane
XS
SM
MD
LG