Lidhje

Koalicionet politike shqiptare në zgjedhjet e Malit të Zi


Në zgjedhjet e parakohëshme parlamentare të së djelës, që do të mbahen në Republikën e Malit të Zi, marrin pjesë edhe dy koalicione të subjekteve politike shqiptare: Lista Shqiptare dhe Perspektiva. Kandidatët për deputete të këtyre koalicioneve parazgjedhore pohojne se synimi i tyre është integrimi i shqiptarëve në Mal të Zi dhe zhvillimi ekonomik i trevave shqiptare. Korrepondenti Pëllumb Sulo njofton nga Mali i Zi.

XS
SM
MD
LG