Lidhje

Basha: Shqipëria gati të marrë përgjegjësitë si anëtare e NATOs


Në prag të takimit të nivelit të lartë të NATO-s, Ministri i Jashtëm i Shqipërisë Lulzim Basha komentoi mbi atë që përfaqëson për Shqipërinë anëtarësimi në NATO dhe theksoi se tani që është anëtare e plotë e Aleancës, Shqipëria është e gatshme të marrë mbi vete përgjegjësitë që i takojnë në bazë të këtij statusi:

XS
SM
MD
LG