Lidhje

Studiesit shqiptarë nga Mali i Zi në Shkodër


Shkrimtarë dhe studiues shqiptare nga Mali i Zi të cilët ishin këto ditë në Shkoder, thanë se proceset integruese rajonale po mundesojne komunikimin kulturor te shqiptareve. Megjithatë, ata thanë se integrimi në Mal te Zi i letersise se autoreve shqiptare është i vështirë dhe Shqipëria mund të ndihmojë në këtë aspekt.

XS
SM
MD
LG