Lidhje

Vetura elektrike Tesla


Ato janë të shpejta dhe nga ana ekonomike apo e stilit mund t’i bëjnë një konkurencë të fortë Ferrarit. Por ndryshe nga makinat e zakonshme, ajo ushqehet me energji elektrike. Tesla Roadster nuk e ndot aspak mjedisin dhe gëzon një popullaritet tejet të madh ndërkohë që modeli i ri i kësaj makine është mjaft i kërkuar. Të enjten në emisionin televiziv Ditari mund të mësoni më shumë rreth veturës që po revolucionarizon industrinë e automobilëve.

XS
SM
MD
LG