Lidhje

Dokumentar për jetën e atdhetarit Ndre Mjeda


Vepra dhe jeta e poetit, atdhetarit dhe famullitarit Ndre Mjeda, një nga figurat më të njohura të kulturës shqiptare është bërë objekt i një dokumentari të ri të titulluar "Andrra e jetës". Xhirimet e fundit të filmit po realizohen në fshatin Kukel, pranë Shkodres. Producent i dokumentarit eshte famullitari i kishes se fshatit Kukel, dom Nike Ukgjini, i cili ka realizuar 6 filma dokumentarë per figura te shquara te kultures kombetare shqiptare, mes te cileve per Gjon Buzukun dhe Frang Bardhin.

XS
SM
MD
LG