Lidhje

Skefer në Tiranë: NATO e vetmja rrugë për sigurinë ballkanike


Sekretari i përgjithshem i NATO-s, Jap de Hop Skefer, deklaroi të premten në Tiranë se integrimi në Aleancën Veri-Atlantike është e vetmja rrugë për Ballkanin që të sigurojë qëndrueshmërine dhe sigurinë. Zoti Skefer mori pjesë në takimin ministrave të jashtëm të rajonit A5 dhe u dekorua nga presidenti i Shqipërise, Bamir Topi, me urdhrin "Gjergj Kastrioti - Skenderbej".

XS
SM
MD
LG