Lidhje

Studim mbi barnat Statin


Gjatë një studimi, botuar në numrin e fundit të revistës mjekësore Lancet Neurologji, shkencëtarët analizuan provat klinike tek pacientët që iu dha ilaç statin dhe vunë re se rreziku ndaj një goditjeje në tru u pakësua 20 përqind. Më hollësisht, të martën në emisionin televiziv Ditari.

XS
SM
MD
LG