Lidhje

OSBE-ODIHR mbi kushtet për zgjedhjet e 28 qershorit


Në Shqipëri misioni i vëzhguesve të OSBE-ODIHR ka publikuar sot raportin e parë të ndërmjetëm për procesin e zgjedhjeve të 28 qershorit. Raporti vëren se çështja e letërnjoftimeve të reja mbetet më e debatuara dhe nënvizon se klima politike mbetet tepër e polarizuar mes dy partive më të mëdha. Në raport megjithëse nuk përmendet përlasja me qeverinë për emërimin e shefes së misionit, ambasadores britanike Audry Glover, shkruhet, se me Partinë Demokratike deri tani është rënë dakort për takime në nivele teknike.

XS
SM
MD
LG