Lidhje

Thaçi flet për kthimin e personave të zhvendosur


Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaci, tha sot se institucionet e vendit do të mënjanojnë çdo pengesë që mund të shfaqet në synimin për kthimin e personave të zhvendosur. Ai i bëri këto komente pas fillimit të punimeve për ndërtimin e shtëpisë së një familjeje serbe jo fort larg Prishtinës e cila ka vendosur të kthehet dhe të jetojë në Kosovë.

XS
SM
MD
LG