Lidhje

Ambasada amerikane vëzhgon procesin e kartave në Shkodër


Zv/Ambasadori amerikan ne Shqiperi, Stiven Kristina, ishte sot ne qytetin e Shkodres, ku vezhgoi nga afer procesin e aplikimit dhe terheqjes nga qytetaret te kartave te identitetit. Sipas autoritateve vendore, procesi po ecen normalisht, megjith shqetesimin per mosterheqja e kartave nga aplikuesit. Vetem me Bashkine e Shkodres nuk kane terhequr kartat e pergatitura, me shume se 13 mije persona, gje qe mund te veshtiresoje procesin, ne ditet e pakta qe kane mbetur deri ne zgjedhjet e 28 qershorit.

XS
SM
MD
LG