Lidhje

Shqipëri: Presidenti Topi bën thirrje për zgjedhje të rregullta


Presidenti i Shqiperise, Bamir Topi, i kërkoi sot institucioneve shtetërore që të japin ndihmesën e tyre për mbarëvajtjen e zgjedhjeve parlamentare të fundjaves së ardhshme. Presidenti Topi deklaroi në një takim me drejtuesit e institucioneve të zbatimit të ligjit, se Shqipëria po integrohet në Bashkimin Europian, ndaj dhe duhet të mbajë zgjedhje të lira, të sigurta dhe të qeta, si të Europës.

XS
SM
MD
LG