Lidhje

Intervistë me drejtuesin e LSI-së Ilir Meta


Lëvizja Socialiste për Integrim, e drejtuar nga zoti Ilir Meta është në krye të një prej katër koalicioneve politike që marrin pjesë në zgjedhjet e 28 qershorit. Në një intervistë për Zërin e Amerikës zoti Meta thotë se partia e tij është e vetmja që ka një program qeverisës që mund të nxjerre sipas tij vendin nga kriza dhe të nxisë punësimin. Zoti Meta flet edhe për marrëdhëniet e tensionuara me socialistët, apo me drejtuesin e saj, siç preferon të saktësojë ai, si dhe me bashkëpunimin post zgjedhor me ta për qeverisjen e ardhhme të vendit, bashkëpunim të cilin ai thotë me siguri se do të ndodhë.

XS
SM
MD
LG