Lidhje

Thaçi: Kosova hap kapitullin e anëtarësimit në organizatat botërore

  • Laura Konda

Dje në Washington u krye ceremonia e nënshkrimit të pranimit të Kosovës si anëtare e Bankës Botërore dhe FMN-së, ku kishin ardhur për të marrë pjesë në kyre të delegacionit nga Prishtina, Presidenti Fatmir Sejdiu dhe Kryeministri Hashim Thaci. Për të diskutuar lidhur me perspektiven e ekonomise se Kosoves, tani qe vendi eshte anetaresuar ne FMN dhe në Banken Boterore, Zëri i Amerikës intervistoi në programin televiziv “Ditari” Kryeministrin e Kosovës, Hashim Thaci.

XS
SM
MD
LG