Lidhje

Tom Xhons dhe ndikimi i tij i fuqishëm tek muzikantët


Që nga vit 1965, këngëtari nga Uellsi Tom Jones ka shitur rreth 100 milion albume anembanë botës. Tom thotë se karriera e tij ndriti kur u nderua me një titull të lartë nga Mbretëresha Elizabet në 2006. Ai ka patur ndikim tek mjaft këngëtarë në industrinë e muzikës dhe ka dhënë një ndihmesë të çmuar me zërin e tij të fuqishëm, dhe figurën e tij tërheqëse.


XS
SM
MD
LG