Lidhje

Glioblastoma forma më vdekjeprurëse e kancrit të trurit


Glioblastoma është forma më vdekjeprurëse e kancerit të trurit. Për këtë formë kanceri ende nuk ka metoda trajtimi. Por studiuesit kanë zbuluar se pjesa më e madhe e të prekurve nga kjo sëmundje kanë diçka tjetër të ngjashme, që janë grupe genesh që bashkëpunojnë me njëra-tjetren dhe deshtojnë në ndalimin tumorit.

Të martën në rubrikën mjekësore të programit televiziv Ditari mund të mësoni se si ky zbulim mund të çojë në kurime më të mira të sëmundjes me shpresën për një jetë më të gjatë për pacientët.

XS
SM
MD
LG