Lidhje

Me kongresmenin Dana Rohrabaker


Kongresmeni Dana Rohrabaker, i cili dikur ka qenë shkrues i fjalimeve të Presidentit Regan, kohët e fundit foli me Zërin e Amerikës mbi gjendjen në Ballkan.

Ai tha se njerëzit në këtë rajon duhet të shikojnë drejt së ardhmes dhe jo drejt së shkuarës.

Zoti Rohrabaker iu referua veçanërisht rajonit të Preshevës, në jug të Serbisë, i banuar me shumicë shqiptare, ku muajt e fundit ka patur tensione.

Materialin mund ta ndiqni të shtunën në programin televiziv Ditari që transmetohet çdo mbrëmje nga ora 18:00 deri në 18:30.

XS
SM
MD
LG