Lidhje

Vendet arabe:  Kosova të bëjë më shumë për njohjen


Përfaqësues të parlamenteve të Egjiptit, Irakut e Jordanisë, u bënë thirrje sot institucioneve të Kosovës të bëjnë më shumë për ndihmuar njohjen e realitetit në Kosovë nga ana e vendeve arabe.

Deri tani vetëm katër vende arabe e kanë njohur pavarësinë e Kosovës. Kjo çështje ishte temë debatesh edhe në një konferencë Klubit për Politikë të Jashtme me temën "Kosova dhe vendet arabe".

XS
SM
MD
LG