Lidhje

OBSH: Brenda pak viteve, miliarda njerëz mund të preken nga A-H1N1


Organizata Botërore e Shëndetësisë paralajmëron se virusi A-H1N1 do të infektojë 2 miliard njerëz, ose një në tre persona , gjatë dy viteve të ardhshme. Ndërsa ky grip ka marrë jetën e 800 personave deri tani, Organizata Botërore e Shëndetësisë thotë se mijëra të tjerë mund të vdesin , derisa të përgatitet dhe të hidhet në qarkullim një vaksinë e efektshme. Më hollësisht, të martën në emisionin televiziv Ditari

XS
SM
MD
LG