Lidhje

Dr. Hoxha: Transplantimi, i pamundur për mjekët e UÇK-së


Besim Hoxha është mjek nga Kosova dhe pedagog pranë Universitetit të Texasit të Veriut në Qendrën për Kërkime Shkencore për Shëndetin, në fushën e kirurgjisë traumatike.

Para pak kohësh ai u emërua Ndihmës Profesor në këtë univesitet, pas botimit te sukseshem të një artikulli ne revisten mjekësore "Military Medicine," për përvojat e tij mjekësore gjatë luftës në Kosovë, ku zoti Hoxha ishte i angazhuar si kirurg lufte në Zonat e UÇK-së. Zoti Hoxha ishte i ftuar në studion e "Ditarit".//lk

XS
SM
MD
LG