Lidhje

Woodstock dhe ëndrra e një brezi


U mbushën 40 vjet që kur gjysmë milioni të rinj amerikanë pushtuan qytetin e vogël Bethel të Nju Jorkut për të ndjekur festivalin triditësh të rokut i cili u bë më pas i njohur me emrin "Woodstock" dhe hyri në histori si festivali i një gjenerate. Korrespondenti i Zërit të Amerikës ishte në vendin ku u zhvillua kjo ngjarje dhe na përcjell kujtime të disa protagonistëve.

XS
SM
MD
LG