Lidhje

Zbulim në hënën e Saturnit


Shkencëtarët kanë zbuluar se geizerë të ftohtë si ato në parkun Yellostone te Amerikës, gjenden në një nga hënat e planetit Saturn që mesa duket ushqehet nga rezervuarë të lëngëshëm jo shumë thellë sipërfaqes së akullt.

Me zbulimin e publikuar në revistën Science, do t'ju njohim të enjten në rubrikën Shkencë dhe Teknologji.

XS
SM
MD
LG