Lidhje

Shqipëri: Kryetari Edi Rama komenton zhvillimet në Partinë Socialiste


Në Shqipëri Partia Socialiste duket se nuk do të hyjë në parlament pas vendimit të saj zyrtar se nuk njeh rezultatin e zgjedhjeve të 28 qershorit dhe se i konsideron me legjitimitet të cunguar institucionet e reja. Këtë la të kuptohej sot kryetari në detyrë dhe kandidat për t'u rimandatuar zoti Edi Rama. Ai nënvizoi se objektivi i forcës kryesore të opozitës janë zgjedhjet e parakohshme. //mm//

XS
SM
MD
LG