Lidhje

Shqipëri: PS do të bojkotojë parlamentin dhe do të vendosë kushte


Në Shqipëri partia socialiste zyrtarizoi sot vendimin e saj për të bojkotuar parlamentin duke e kushtëzuar pjesmarrejn e saj më një sërë kushtesh ku më kryesori është kërkesa për një hetim dhe transparencë mbi procesin zgjedhor të 28 qershorit. Vendimi u mor gjatë mbledhjes së grupit parlamentar socialist, gjatë të cilit ka patur debate shumë të ashpra. Një grup përfaqësuesish socialist kritikë ndaj linjës së zgjedhur nga kryetari në detyrë Edi Rama është shprehur kunder bojkotimit të parlamentit

XS
SM
MD
LG