Lidhje

Shqipëri: Kujtohet Azem Hajdari në përvjetorin e vrasjes


Presidenti Bamir Topi, politikanë dhe qytetarë të shumtë përkujtuan sot me nderime drejtuesin e lëvizjes antikomuniste shqiptare të vitit 1990, Azem Hajdari, në përvjetorin e vrasjes së tij me atentat, në oborrin e Partisë Demokratike. Presidenti Topi tha se Azem Hajdari është një pikë e qëndrueshme referimi për të gjithë qytetarët dhe politikanët. Politikanë dhe qytetarë të tjerë vendosën kurora me lule pranë lapidarit, ku u vra deputeti i ndjerë.

XS
SM
MD
LG