Lidhje

Kosovë: Familjarët e të zhdukurve paralajmërojnë për grevë urie


Në Kosovë një grup familjarësh të personave të zhdukur gjatë luftës kanë paralajmëruar se nesër mund të hidhen ne grevë urie nëse nuk merren veprime për identifikimin e 405 trupave që ndodhen në zyrën për persona të zhdukur dhe mjekësi ligjore në Prishtinë. Paralajmërimi pason qëndrimin dyjavor të një grupi nënash në oborrin e kësaj zyre.

XS
SM
MD
LG