Lidhje

SHBA: Thirrje serbëve të Kosovës për pjesëmarrje në zgjedhje


Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Kristofer Dell u bëri thirrje sot serbëve të Kosovës që të marrin pjesë në zgjedhjet lokale të 15 nëntorit dhe të refuzojnë nxitjet e Beogradit për bojkotimin e tyre. Gjatë një ceremonie përurimi të rrjetit të ujësjellësit në një fshat me shumicë serbe ne jug të Prishtinës, ambasadori Dell tha se zërat nga Beogradi që u bëjnë thirrje njerëzve të mos votojnë në Kosovë, janë zëra të së kaluarës.

XS
SM
MD
LG