Lidhje

Kosovë: Përpjekje për zbardhjen e fatit të të zhdukurve


Zyrtarë të qeverisë dhe Misionit të Bashkimit Evropian për policinë dhe drejtësinë në Kosovë thanë sot në Prishtinë se ritmi i procesit të ndriçimit të fatit të personave të zhdukur nuk është i mjaftueshëm. Pas një takimi të përbashkët sot pasdite, ata paralajmëruan hapa të rinj në përpjekje për të gjetur përgjigje për fatin e rreth 1 mijë e 900 personave të zhdukur gjatë luftës në Kosovë.

XS
SM
MD
LG