Lidhje

Intervistë me gazetarin Mero Baze


Gazetari dhe analisti i njohur i shtypit shqiptar, Mero Baze, deklaroi në Tiranë, se goditjet e dhunshme ndaj tij erdhën nga klane të inkriminuara të biznesit që kanë kapur shtetin me manovra korruptive nga më të ndryshmet.

Drejtuesi i gazetës "Tema" thotë në një intervistë për "Zërin e Amerikës" se dhuna ndaj shtypit të lirë po shtohet në Shqipëri sa më shumë po zhvillohet gazetaria investigative që po zbulon korrupsionin qeveritar.


XS
SM
MD
LG