Lidhje

Gjirokastër: Burg për të akuzuarit në çështjen e pallatit


Gjykata e Gjirokastrës dha sot rreth 12 vjet burg për të akuzuarit e shembjes së një pallati ku një vit më parë humbën jetën tre persona. Sipërmarrësi i një firme ndërtimi dhe dy zyrtarë të bashkisë u gjetën fajtorë, ndërsa tre zyrtare të tjerë u shpallën të pafajshëm.

XS
SM
MD
LG