Lidhje

Shtetet e Bashkuara dënojnë dhunën parazgjedhore në Kosovë


Në Kosovë autoritetet më të larta ndërkombëtare dhe vendase u kanë bërë thirrje subjekteve politike që të përmbahen nga çdo veprim që mund të dëmtojë procesin e zgjedhjeve lokale të 15 nëntorit. Komentet e tyre pasuan një incident që ka ndodhur mbrëmë në komunën e Deçanit në Kosovën perëndimore pas përfundimit të tubimit paraelektoral të Partisë Demokratike të Kryeministrit, Hashim Thaçi.

XS
SM
MD
LG