Lidhje

Në Shqipëri vazhdon klima e tensionuar mes pozitës dhe opozitës

  • Armand Mero
  • Tiranë

Në Shqipëri, një ditë pas përfundimit të protestës së opozitës dhe ultimatumit të saj 10 ditor brenda të cilit qeveria duhet të pranojë kërkesën për hapjen e kutive, përfaqësuesit e shumicës e akuzuan kryetarin socialist se po kërkon ta marre pushtetin me dhunë. Këtë akuzë kryetari socialist Edi Rama e hodhi poshtë, duke shpjeguar se refuzimi i kërkesës së tyre është një arsye e mjaftueshme që vendi të shkojë në zgjedhje të parakohëshme.

XS
SM
MD
LG