Lidhje

Vazhdojnë polemikat mes pozitës dhe opozitës në Shqipëri


Kryeministri Sali Berisha duke komentuar sot për qëndrimin e opozitës dhe kërkesat e saj, foli për një aleancë punisto-mafioze, ultimatumet e së cilës, sic u shpreh ai, nuk do të mund të dhunojnë rendin demokratik.

Nga ana tjetër, socialistët ritheksuan qëndrimin e prerë, se nuk tërhiqen nga protestat, deri në largimin e Kryeministrit Berisha, nëse nuk hapen kutitë e votimit, siç theksoi kryetari i tyre Edi Rama.

XS
SM
MD
LG