Lidhje

Në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoni festohet Kurban Bajrami


Besimtarët myslimanë në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoni festojnë sot Kurban Bajramin. Në këtë ditë të shënuar të kalendarit mysliman, klerikët bënë thirrje për paqe dhe harmoni, tolerancë ndërfetare dhe ndëretnike, si edhe për të ndihmuar njerëzit në nevojë.

XS
SM
MD
LG