Lidhje

28 Nëntor - Shqipëria feston Ditën e Pavarësisë


Shqipëria festoi Ditën e Pavarësise me disa veprimtari në nderim te themeluesve të shtetit shqiptar. Presidenti Bamir Topi dhe përfaqësues të lartë shtetëtorë vendosën kurora me lule në varrezat e dëshmorëve të kombit, duke theksuar se nderimi per themeluesit e shtetit shqiptar është një nxitje e madhe për të punuar për të ardhmen e vendit.

XS
SM
MD
LG