Lidhje

Maqedoni: Reagime mbas takimit të udhëheqësve Papandreu-Gruevski


Pas takimit në rajonin e Prespës, ku kryeministrat grek dhe maqedonas nuk arritën ndonjë përparim në lidhje me emrin e Maqedonisë, në Shkup janë shtuar shqetësimet e opozitës se Maqedonia po humbet shansin për fillimin e bisedimeve për anëtarësim në Bashkimin Evropian. Disa analistë mendojnë se qeveria po përgatitet që çështjen e emrit ta nxjerr në referendum.

XS
SM
MD
LG