Lidhje

Intervistë me ish kryetarin e PD të Shqipërisë, Eduard Selami


Tetë dhjetori 1990 i solli Shqipërisë pluralizmin politik dhe përmbysjen e sistemit komunist. Zëri i Amerikës ftoi në studio njërin nga protagonistët e atyre ngjarjeve, i cili sot banon në Shtetet e Bashkuara, ish-kryetarin e Partisë Demokratike të Shqipërisë, Eduard Selami.

XS
SM
MD
LG