Lidhje

Shqipëri, përkujtohet 8 dhjetori, fillimi i lëvizjes studentore


Në Shqipëri sot u perkujtua 8 dhjetori, fillimi i lëvizjes studentore e cila çoi në rrëzimin e regjimit komunist në vend. E djathta në pushtet organizoi një manifestim madhështor në sheshin Skënderbej. Kryeministri Sali Berisha e vlerësoi këtë dite si ngjarjen më të rëndesishme dhe ditën qe ringjalli shpresën te shqiptarët.

XS
SM
MD
LG