Lidhje

Kosovë: Heshtje zgjedhore në prag të raundit të dytë të zgjedhjeve lokale


Në Kosovë, nesër zhvillohet raundi i dytë i zgjedhjeve për pushtetin lokal. Votimet do të mbahen për kryetarët e 21 komunave të vendit, ku konkurrojnë 42 kandidatë të partive të ndryshme politike. Autoritetet thanë se janë marrë të gjitha masat për një proces të qetë votimesh dhe për shmangie të parregullsive që janë regjistruar në raundin e parë të tyre më 15 nëntor.

XS
SM
MD
LG