Lidhje

Kosovë: Sipas rezultateve paraprake, PDK fiton zgjedhjet lokale


Në Kosovë, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve bëri të ditur se sipas rezultateve parprake, Partia Demokratike në pushtet ka fituar më shumë vota në raundin e dytë të zgjedhjeve për pushtetin lokal, e pasuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës. Kosova votoi dje në raundin e dytë të zgjedhjeve për pushtetin komunal, zgjedhje këto të parat që nga shpallja e pavarësisë së saj.

XS
SM
MD
LG