Lidhje

Vëzhguesit: Raundi i dytë i zgjedhjeve në Kosovë shënoi përmirësim


Në Kosovë, vëzhguesit vendas e ndërkombëtarë thanë se raundi i dytë i zgjedhjeve për pushtetin lokal ka shënuar përparime në krahasim me raundin e parë por ende ka mjaft sfida në përpjekjet për përmirësimin e procesit. Kosova votoi dje në raundin e dytë të zgjedhjeve lokale, të parat që nga shpallja e pavarësisë së saj. Sipas rezultateve paraprake, Partia Demokratike në pushtet ka fituar më së shumti vota, ndërsa pasohet nga Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës.

XS
SM
MD
LG