Lidhje

Shqipëri: Presidenti Bamir Topi uron shqiptarët me rastin e Vitit të Ri 2010


Në Shqipëri presidenti Bamir Topi iu drejtua sot në mbrëmje qyetarëve shqiptarë me përshëndetjen tradicionale të fundvitit. Në mesazhin e tij kreu i shtetit shqiptar kujtoi disa nga arritjet kryesore të vendit gjatë këtij viti si anëtarësimi në Nato dhe hapat përpara drejt integrimit europian duke kërkuar forcimin e dialogut politik e shoqëror gjatë vitit të ardhshëm dhe gjetjen e zgjidhjeve të qëndrueshme për çështjet kryesore që shqetësojnë sot shoqërinë shqiptare.

XS
SM
MD
LG