Lidhje

Rreth 5 mije persona të evakuuar nga zonat e permbytura në Shqipëri


Në ditën e dhjetë të permbytjeve masive, rreth 5 mije persona jane evakuuar nga zonat e permbytura, nderkohe qe autoritetet perseriten edhe sot thirrjen per evakuimin e te gjithe banoreve nga zonat qe paraqesin rrezikshmeri te larte. Për shkak te rritjes se nivelit te Lumit Buna dhe Liqenit te Shkodres, ujrat i jane afruar ne mesdite edhe pallateve te para te qytetit. Sot, mjetet e ushtrisë dhe policise kane arritur te hapin nje korridor rrugor, permes te cilit arriten te hyjne me automjete ne zonat e permbytura, ne Dajc e Velipoje.

XS
SM
MD
LG