Lidhje

Intervistë me regjisorin nga Shqipëria Artan Minarolli


Në Los Anxhelos, po zhvillohet festivali i filmit Palm Springs, ku konkurrojnë rreth 180 prodhime nga 70 vende. Në këtë festival, konkurron dhe regjisori shqiptar Artan Minarolli me filmin "Alive", "Gjallë", duke shënuar pjesmarrjen e parë zyrtare të një prodhimi shqiptar në kategorinë e filmave të huaj. Zëri i Amerikës u lidh drejtpërsëdrejti me studion në Los Anxhelos, për të zhvillur një bisedë me regjisorin Minarolli, i cili është emëruar së fundi edhe drejtor i Qendrës Kinematografike Shqiptare.

XS
SM
MD
LG