Lidhje

Kryeministri Thaçi për forcimin e sovranitetit në veri të Kosovës


Kryeministri i Kosovës Hashim Thaçi, tha sot se institucionet e vendit dhe ato ndërkombëtare janë të vendosura për zbatimin e një strategjie të veçantë për integrimin e veriut të vendit të banuar me shumicë serbe, skenë e kundërshtimeve më të ashpra ndaj pavarësisë së Kosovës. Kjo strategji e cila është publikuar pjesërisht gjatë kësaj jave, synon vendosjen e një kuadri të vetëm ligjor në gjithë Kosovën dhe shuarjen e strukturave paralele të mbështetura nga Beogradi.

XS
SM
MD
LG